Ara
  • BATÖB İstanbul

BATÖB öğrencilerinden Gebecili köyünde sosyal etkinlik

Okulların tatile girmesiyle BATÖB üyeleri, Batı Trakya'da sosyal etkinliklere başladı. İlk etkinlik Gebecili (Rizoma) köyünde  yapıldı.


BATÖB üyesi Gümülcineli ve İskeçeli öğrenciler bugün 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü ilk sosyal etkinliği Yassıköy Belediyesi ile birlikte yaka bölgesinde Gebecil (Rizoma) köyünde gerçekleştirdi. Gençler köy okulu bahçesinin demir parmaklıklarını boyadılar.

Öğrencilerin etkinliğine Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Hüseyin, Gebecili Köyü Azası ve Gebecili İlkokulu Encümen Heyeti Başkanı Müjdat Karahasan ve Gebecili gençleri de destek verdi.

Belediye yöneticileri ve köy gençleri BATÖB üyeleri ile birlikte ellerine fırçaları ve boyaları alarak okulun demir parmaklıklarını hep birlikte boyadılar. Okula güzel bir görüntü kazandırdılar.

Yapılan sosyal etkinlikle Gebecili halkından ve belediye yöneticilerinden büyük takdir toplayan BATÖB öğrencilerini anlamlı etkinlikte Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet de yalnız bırakmadı.

BATÖB üyeleri tatilleri boyunca belediyelerle işbirliği yaparak farklı yerlerde farklı sosyal etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edecek.

Öğrenciler belediye ve  köy temsilcileri ile birlikte çevre temizliği, ağaç dikme ve halk yararına kullanılan yapıları ve çevresini boyama gibi faaliyetleri gerçekleştirecek.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör