Ara
  • BATÖB İstanbul

BATÖB ailesi büyümeye devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde başta Türkiye’de eğitim gören öğrencilerin faaliyet yapabilecekleri Batı Trakya Öğrenci Birlikleri (BATÖB) ismi altında Türkiye’nin farklı illerinde öğrenci birlikleri kuruldu. Kurulan Öğrenci Birliklerine bu hafta Çanakkale BATÖB de eklendi.

Batı Trakya’dan Türkiye'nin farklı illerinde eğitim hayatına devam eden öğrenciler, yıllardır süregelen birliktelik ve sosyal etkinlik eksikliğini kapatmak amacı ile her şehirde birbirinden bağımsız olarak birlikler kurmaya başladılar.

İki yıldır süren çalışmalar neticesinde ilk olarak 20 Mart 2018 günü Ankara, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Eskişehir ve Samsun illerinde eşzamanlı olarak birlik çatısı altında bir araya gelen öğrenciler faaliyete başladıklarını duyurdular. 16 Nisan Pazar günü Çanakkale BATÖB’ün kurulduğu yapılan bir kamuoyu duyurusuyla ilan edildi.

Birlik her ilde, Batı Trakyalı öğrencileri bir araya getirmeyi, eğitimlerine katkı sağlamayı, şehre adapte olmalarını, sosyal olarak aktif bireyler olmalarını, Batı Trakya’nın geleceğini teşkil eden gençleri toplumumuza faydalı olmaları konusunda teşvik etmeyi, bilgili ve ahlaklı bireyler yetiştirme amaçlamaktadır.

Çanakkale BATÖB’ün kamuoyu duyurusunda belirtilen diğer amaçları:

Çanakkale’de okuyan Batı Trakyalı öğrencilerin birlik, beraberlik içinde olmalarını sağlamak ve ilişkilerini geliştirmek amacı ile haftalık düzenli toplantılar organize etmek.Eğitim gören arkadaşlarımızın sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri oluşturmak amacıyla 15 günlük aralıklarla düzenli toplantılar yapmak,Batı Trakya’dan Türkiye’ye eğitim gayesi ile gelmek isteyen arkadaşlarımıza ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti sağlamak,Öğrencilerin kişisel ve toplumsal gelişimine katkı sağlayacak ve bilinçlenmelerine yardımcı olacak eğitim faaliyetlerin düzenlenmesi ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirerek topluma faydalı olmak,Diğer illerde aynı gayeyi hedefleyen öğrenci birlikleri ile ortak faaliyetlerde bulunma olduğunu kamuoyuna saygıyla ilan ederiz.

51 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör