Ara
  • BATÖB İstanbul

Batı Trakya Öğrenci Birlikleri (BATÖB) kuruldu

En son güncellendiği tarih: 26 Şub 2019

Başta Türkiye’de eğitim gören öğrencilerin faaliyet yapabilecekleri Batı Trakya Öğrenci Birlikleri (BATÖB) ismi altında Türkiye’nin farklı illerinde öğrenci birlikleri kuruldu.

Welcome to your blog post. Use this space to connect with your readers and potential customers in a way that’s current and interesting. Think of it as an ongoing conversation where you can share updates about business, trends, news, and more.


Batı Trakya’dan Türkiye’nin farklı illerinde eğitim hayatına devam eden öğrenciler, yıllardır süregelen birliktelik ve sosyal etkinlik eksikliğini kapatmak amacı ile her şehirde birbirinden bağımsız olarak birlikler kurmaya başladılar.

İki yıldır süren çalışmalar neticesinde ilk olarak 20 Mart 2018 günü Ankara, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Eskişehir ve Samsun illerinde eşzamanlı olarak birlik çatısı altında bir araya gelen öğrenciler faaliyete başladıklarını duyurdular.

Birlik her ilde, Batı Trakyalı öğrencileri bir araya getirmeyi, eğitimlerine katkı sağlamayı, şehre adapte olmalarını, sosyal olarak aktif bireyler olmalarını, Batı Trakya’nın geleceğini teşkil eden gençleri toplumumuza faydalı olmaları konusunda teşvik etmeyi, bilgili ve ahlaklı bireyler yetiştirme amaçlamaktadır.

Halihazırda illerde geçici yönetim kurulları oluştururken, Ekim ayının ikinci Pazar günü illerde üyelerin seçimi ile yeni yönetimlerin belirleneceği belirtildi.


5 görüntüleme
Batı Trakya Öğrenci Birliği

Batı Trakya’nın geleceğini teşkil eden gençlerin bilgili ve ahlaklı bireyler olarak yetişip toplumumuza faydalı olmaları amaçlanmaktadır.

Email: info@mysite.com

Phone: 123-456-7890

Registered Charity: 12345-67

Hızlı Linkler

© 2019 BATOB |  Kullanım Hakları  |   Gizlilik Politikası